12’nci Sınıflarda Üniversiteye Hazırlık Kursları

TAB Eğitim Kurumları olarak 12’nci sınıf ve mezun gruplara farklı rehberlik ve takip anlayışı ile yaklaşıyor klasik kurs anlayışının dışına çıkıyoruz.

  • “Amaaan bu sene olmazsa seneye olur.” veya “dünyanın sonu değil ya.” gibi baştan yarış kaybettiren cümleleri öğrencilerimizin zihinden siliyoruz.
  • Sanki önümüzdeki yıl tekrar sınav olmayacakmış gibi çalışmalarında maximum performanslarını ortaya çıkartmalarını istiyoruz. Bu fikirle biz yüksek oranda 12’nci sınıfları ilk yıllarından hedeflerine ulaştırıyor, mezun grupların ise tekrar yıl kaybı olmamasını sağlıyoruz. Unutmayalım ki bir yıl kayıp her şeyden bir yıl kayıp anlamına gelmektedir…
  • Kendimize özgü Etüt sistemimiz ile isteğe bağlı Etüt sistemini saf dışı bırakıyoruz. Zorunlu ve ceza Etüt çalışmalarımız ile öğrencilerimizin eksiklerini tamamlıyoruz, tabiri caizse “ yıl boyu ördüğümüz duvarda su kaçıracak gedik “ bırakmıyoruz.
  • Ders çalışma disiplinini sağlayamayan öğrencilerimizi kurumda belirli gün ve saatlerde disipline etme kamplarına alıyoruz.
  • Tüm gruplarımıza alanında uzman kadro ile hizmet veriyoruz. Kadronun sadece uzman olması bizim için yeterli değildir. Mevcut kadromuzun öğrenci merkezli çalışması da gerekiyor. Öğrenciyi reddetmeyen, kolay-zor-zayıf-çalışkan ayırt etmeyen, bir net bir nettir anlayışına sahip, gerçek bir ailem ortamı hissettiren uzman bir kadro ile çalışıyoruz.

Sonuç olarak iyi takip, öğrenci merkezli çalışma sistemi ve uzman kadro bir araya gelince yıllardır süre gelen başarımız devam etmektedir. Sizleri de bu ailenin bir ferdi olmaya ve kazanmaya kurumlarımıza davet ediyoruz. İddia ediyoruz en iyiyiz…

12’nci sınıflara haftalık kaç saat ders verilmektedir? Kursa hangi gün gelmektedirler?

  • Kurum olarak 12.sınıf  öğrencilerimize haftalık 24. saat ders verilmektedir.
  • Hafta içi 3 (üç gün ) hafta sonu 2 (iki gün ) şeklinde gelmektedir.
  • Her hafta  Pazartesi günü öğrencilerimize Türkiye geneli “Deneme Sınavı” ya da “Tarama Sınavları” yapılmaktadır. Sayısal ve eşit ağırlık olarak iki grubumuz vardır.

12.sınıf öğrencilerine kurumda kaynak  kitaplar veriliyor mu?

Kurumumuzda 12’nci sınıf öğrencilerimize her hafta 1400 soruluk  föy verilmekte ve takibi sağlanmaktadır. Yıllık toplam 40.000 soru verilmektedir.