TAB Eğitim Kurumları olarak  YKS’ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyelerimiz var. YKS sınavına hazırlanmak oldukça stresli ve sancılı süreçlerden biridir. Sınavda başarılı olmanın en önemli noktası ise iyi bir YKS çalışma programı ve yüksek sınav motivasyonudur. YKS sınavına yaklaşık 5-6 ay kala TAB Eğitim Kurumları olarak sizlere “Yarıyıl tatili YKS Çalışma Programı” hazırladık.   “Şubat tatilini nasıl değerlendirmeliyim? Yarıyıl tatilinde ne kadar soru çözmeliyim? Şubat tatilinde dershaneler açık olacak mı?” gibi tüm sorulara cevap vereceğiz. Önce yarıyıl tatili YKS çalışma programı dahilince yapmanız gerekenleri açıklayalım. 

Konuları Tekrar Etmelisiniz. 

Konu tekrarı yapmak okul dershane ev üçgeninde pekte kolay olmayabilir. Konuları tekrar etmek, anlamadığınız konuları tekrar gözden geçirmek için şubat tatili muhteşem bir fırsat olacak. Özellikle artık okula gitmek zorunda olmadığınız için bolca vaktiniz olacaktır. Bu ara tatilde LGS ve YKS öğrencilerinin yapması tavsiye edilen kilit nokta konu tekrarıdır. Böylece konuların mantığını kavrayabilecek ve pekiştirebileceksiniz. Daha verimli konu tekrarları yapmak için TAB dershanesi uzman öğretmen kadrosundan yardım alabilirsiniz. 

Bol bol soru çözmelisiniz. 

Konuları ilk dinlediğimiz anda gayet iyi anlamış gibi hissederiz. Ancak ne kadar anladığımız soru çözünce ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda işlenen konuda hangi formatta soru sorulabileceğini öğrenmek için de bolca test çözmek gerekmektedir. Bu nedenle yarıyıl tatili YKS çalışma programınıza mutlaka soru çözüm saatleri eklemelisiniz. Aynı zamanda çözemediğiniz sorular için TAB dershanesi öğretmenlerinden birebir soru etüdü de alabilirsiniz. 

 Arada zihninizi dinlendirmeli ve stresinizi yönetmelisiniz. 

 Şubat tatilinde bolca zamanınız olacak. Bu tatilde daha önce yapmayı istediğiniz bir aktiviteyi de yapabilme fırsatı bulacaksınız. Bir sinemaya gitmek, tiyatroya gitmek, yemek yemek, arkadaşlarınızla buluşmak için kendinize zaman ayırabilirsiniz. Bu aktiviteler zihninizin dinlenmesine ve deşarj olmasına katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda arada değişiklik yapmak sınav motivasyonunuzu kaybetmemeniz adına da önemli noktalardandır. 

 Eksik konularda öğretmenlerinizden destek almalısınız

Subat Tatilinde YKSye Hazirlanan Ogrencilere Tavsiyeler 2 | TAB Eğitim Kurumları

Şubat Tatilinde YKS’ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyeler

Okulun açık olduğu dönemlerde dershaneler genelde öğleden sonra başlayıp akşama kadar sürmektedir. Bu süre zarfında dershane öğretmenlerinden birebir etüt almak oldukça zor olabilmektedir. Yarıyıl tatiliyle birlikte dershanelere daha erken gelebilme fırsatı bulabileceksiniz. Bu süre zarfında da öğretmenlerinizden birebir etüt ve soru çözümü için randevu almanız kolaylaşacaktır. 

 Odanızı ders çalışmak için uygun hale getirmelisiniz. 

 Dershanedeki dersleri öğleden sonra başlayan veya öğlen biten öğrenciler evde de ders çalışmaya vakit bulabilecektir. Belki de odak problemini yaşamadan ders çalışıla bilinen en güzel ortam evdir. Bunun için odanızı derhal düzene sokmalısınız. Dikkatinizi dağıtacak tüm unsurları (TV, Bilgisayar vb.) ortadan kaldırmalısınız. Rahat bir sandalye ve düzenli bir çalışma masasıyla verimli zamanlar geçirebilirsiniz. 

 Deneme sınavları çözmelisiniz.

Şubat Tatilinde YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyeler

Şubat Tatilinde YKS’ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyeler

 Deneme sınavları öğrencinin MEB ve ÖSYM sınav formatını benimsemesi ve süreyi kontrol edebilmesi açısından oldukça önemlidir. TAB Eğitim kurumları yarıyıl tatili YKS çalışma programına birçok deneme sınavını dahil etmiştir. Böylece öğrenciler kendilerini genel bir değerlendirmeye alma fırsatı bulabilecektir. Aynı zamanda sınırlı süreyi nasıl kullanması gerektiği hakkında da bilgi sahibi olacaklardır.   Dershane ders saatlerini kaçırmamalısınız. 

Şubat Tatilinde YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyeler

Şubat Tatilinde YKS’ye Hazırlanan Öğrencilere Tavsiyeler

 Yarıyıl tatili boyunca LGS ’ye hazırlanan tüm 6. 7. 8. Sınıfların ders başlangıç saatleri güncellenecektir. Derslerimiz artık daha erken başlayıp erken bitecektir. Öğleden sonrası için öğrencilerin birebir ders ve soru çözümü etüdü almaları için zaman yaratılacaktır. Aynı zamanda YKS ‘ye hazırlanan 9. 10. 11. Ve 12. Sınıflar içinde ders başlangıç/bitiş saatleri güncellenecektir. Tüm gün ve saatler hakkında öğrenciler bilgilendirilecektir. Bu süreçte ise tek tavsiyemiz dershanemizin ders saatlerine uyum gösterilmesidir. TAB dershanesi yarıyıl tatili YKS çalışma programı öğrencilerimizin en verimli olduğu saat aralıklarına göre hazırlanmıştır. Burada hem derslere sonradan girilerek diğer öğrencilerin dikkatinin dağıtılmamasına dikkat edilmelidir. Hem de konu ve soru çözümlerinin kaçırılmaması başarıya ulaşmanız için tavsiye edilmektedir.   Dikkatinizi dağıtacak tüm unsurlardan uzaklaşmalısınız.   YKS ve LGS hazırlık sürecinde motivasyonunuzu düşürecek ve dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzak durmalısınız. Arkadaşlarla yaşanan problemler, ailevi meseleler bu şubat tatilinde çözülmelidir. Canınızı sıkan insanlardan uzak durmayı ve küçük problemleri kafanıza takmamayı öğrenmelisiniz. Bu yarıyıl tatili sizin için bir başlangıç olmalı. En kısa zamanda kendinizi tamamen haziran ayında yapılacak sınava odaklamalısınız. Gerekirse TAB Eğitim Kurumları Rehberlik öğretmenlerinden de yardım alabilirsiniz. Rehberlik öğretmenlerinizle yapacağınız birebir görüşmeler problemlerinize çözüm bulabilme açısından faydalı olacaktır.