Ankara dershane hakkında detaylı bir bilgiye hazır mısınız?

Her öğrenci eğitim ve öğretim süreci boyunca birçok sınav hazırlık sürecinden geçmektedir. Özellikle ortaokul sonrası girilen LGS ve lise eğitimi sonunda girilen YKS öğrencinin kaderini belirlemektedir.

Yoğun ve stresli geçen sınav hazırlık süreçlerinde siz velilere düşen görev ise onların en iyi şekilde hazırlanması için destek olmaktır. Bu destek moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak ya da iyi bir eğitim kurumuna derslerine yardımcı olması için kayıt yaptırarak verilebilir. Bu süreçte dershane seçimiyle oldukça kararsız kalınan bir döneme girilebilmektedir.

Her veli çocuğunun en iyi dershanede eğitim görmesini isterken aynı zamanda ekonomik durumunu da düşünmektedir. Derhane seçerken nelere dikkat edilmeli, en uygun fiyatlı dershane hangisi, Ankara’nın en iyi dershanesi hangisi gibi dershane arayan birçok velinin aklından geçen sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

En İyi Ankara Dershane

Ankara Dershane | Ankara Dershane Tavsiyesi | En İyi Ankara Dershane

Ankara’da dershane seçimi

Ankara’da bulunan dershaneler hakkında internette yapılan kısa bir araştırmanın ardından karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. En iyi ve en ucuz dershaneyi bulmak ise oldukça zor olabilmektedir. Ankara’da hem şehir merkezlerinde hem de mahalle aralarında birçok dershane bulunmaktadır.

Tercih yapılırken genellikle öğrencinin okuluna ya da evine yakın mesafede bulunan dershaneler dikkate alınmalıdır. Ancak sırf eve/okula yakın diye uzman kadrosu bulunmayan bir dershanede tercih edilmemelidir.

Özellikle Batıkent ve çevresinde yaşayanların tercihi olan TAB Eğitim Kurumları 9. Sınıftan 12. Sınıfa kadar uzman eğitimci kadrosuyla tüm sınav sürecinde öğrencilerinin yanında olmaktadır.

8. Sınıfın bitmesiyle kaydını yaptıran öğrencilere yaz kampı denilen uygulamayla erkenden sınav sürecine hazırlamaya başlamaktayız. Merkezi konumu, uzman kadrosu, ek etüt ve kurs desteği, rehberlik hizmeti ve soru kamplarıyla TAB Eğitim Kurumları Ankara’nın en çok tercih edilen dershaneleri arasındadır.

YKS hakkında detaylı bilgi için ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr/TR,22584/2022.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ankara’da iyi bir dershane nasıl seçilir?

Ankara’da neredeyse her semtte dershane bulunmaktadır. Veli ve öğrenciler dershane tercihlerini genellikle ev yada okullarına en yakın veya ulaşımın oldukça kolay olduğu yerlerden yana kullanmaktadır. Tercih yapılırken dershanenin eğitimci kadrosunun uzmanlığı da araştırılmaktadır. Ankara’da iyi bir dershane mutlaka otobüs, dolmuş duraklarına yakın mesafede bulunmalıdır.

Geçmiş yıllarda derece yapmış öğrencileriyle adını duyurmuş, alanında uzman eğitimcilerle çalışan dershaneler iyi dershane listesine alınabilmektedir. Ayrıca Ankara’da iyi bir dershane çocuğunuza rehberlik, danışmanlık, ücretsiz soru kitapları, ücretsiz ek dersler vb. alanlarda da destek sağlayan özelliklere sahip bir kurum olmalıdır.

Batıkent ve çevresinde olanlara size Batıkent’te en iyi dershane olarak TAB Eğitim Kurumları’nı öneriyoruz.

Ankara dershane önerisi – tavsiyesi (2024)

Ankara’da en çok tercih edilen dershanelerden olan TAB Eğitim Kurumları, Batıkent Mesa Metrosuna yaklaşık 600 metre, Yenimahalle Devlet Hastanesine ise 200 metre uzaklıkta bulunan merkezi bir konuma sahiptir.

Özellikle Batıkent ve çevresinde bulunan semtler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  Yılda en az 30 bin soru çözümü hedefi, on kişiden az sınıfları ve alanında uzman öğretmenleriyle öğrencilerin başarıya ulaşmasını sağlamaktadır.

TAB eğitim Kurumları bünyesinde EYOTEK adı verilen bilgilendirme sistemi ile öğrencilerin tüm deneme sonuçları, devamsızlık durumu vb. bilgiler tek tek veliyle paylaşılabilmektedir. Ankara dershane önerisi kategorisinde ilk karşımıza çıkan dershanelerden olan TAB Eğitim Kurumları ile gözünüz arkada kalmayacaktır.

Ankara’da dershane fiyatları (2024)

Ankara’da iyi bir dershane araştırılırken bulunduğu konum ve verilen eğitim konusunda karar kılındıktan sonra sıra fiyat araştırmasına gelmektedir. Ankara’da dershane fiyatları bulunduğu semt, geçmiş yıllarda gösterilen başarı, eğitim süresinde sağlanacak kitap desteği vb. daha birçok özelliğe göre değişebilmektedir.

TAB Eğitim Kurumları velilerin ekonomik durumunu da düşündüğünden Batıkent’in en uygun fiyata hizmet veren eğitim kurumları arasında sayılmaktadır. Yıl boyunca verilen ücretsiz etütler, dağıtılan soru kitapları, yapılan denemeler ile ödenen ücretler yine değerli öğrencilerimizin başarısı için harcanmaktadır.

www.tabegitim.com web sitesi üzerinden erken kayıt dönemlerini takip ederek büyük indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca şuan dershanemizde eğitim gören ve gelecek yıl içinde kaydını kesinleştiren öğrencilerimiz ücretsiz bir şekilde yaz kampımızdan da yararlanabilmektedir.

Fiyatlar kayıt olunan dönem ve sınıfa göre farklılık göstermekte olup genellikle 12. Sınıflara yaklaştıkça eğitim yoğunlaşacağından fiyatlarımızda beraberinde artış göstermektedir.

Ankara’da hangi dershaneye gitmeli?

Özellikle Batıkent ve civarında oturan öğrencilerimize TAB Eğitim Kurumları’nı tavsiye etmekteyiz. Metro, otobüs ve dolmuş durağına yakın merkezi bir konumda bulunan dershanemiz hem LGS hem YKS sınavına hazırlanan tüm öğrencilere her konuda destek olmaktadır.

Ankara’da dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Ankara’da dershane seçerken dikkat edeceğiniz noktaları işinizi kolaylaştırmak adına şöyle özetleyebiliriz:

– Ulaşımının kolay olmasına dikkat etmelisiniz.

Öğrenciler bu dönemde sürekli ev, okul, dershane üçgeninde hareket edeceğinden tercih edilecek dershane mutlaka ulaşım araçlarının bol olduğu merkezi bir konumda bulunmalıdır. Eve ya da okula yakın olması yolda geçecek boş zamanı azaltarak öğrenciye dinlenme imkanı sunacaktır.

TAB Eğitim Kurumları’nın ulaşımı her yönden kolaydır. Metro durağına 500metre, dolmuş otobüs önünden geçmektedir.

– Alanında uzman öğretmenlerle eğitim veriliyor olmalı.

Ders veren öğretmenlerin ilgili bölümden mezun olduğuna ve öğretmenlik yapma yetkisine sahip olduğuna emin olmalısınız.

TAB Eğitim Kurumlarında, öğrenmenler alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Dershane deneyimleri uzun yıllara dayanmaktadır.

-Rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor olmalı.

Sınavın bu sancılı sürecinde psikolojik olarak yıpranan öğrencilere manevi destek ve motivasyonu sağlayacak, sorunlarıyla ilgilenecek rehberlik öğretmenlerinin bulunmasına da dikkat edilmelidir.

TAB Eğitim Kurumları’nda rehberlik ve danışmanlık hizmeti öğrencilere bire bir sunulmaktadır. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizi anlık takip etmektedirler.

-Bazı hizmetler ücretsiz veriliyor olmalı.

Özellikle soru kitapları, konu anlatımı kitapları ve deneme sınavlarının öğrencilere ücretsiz sunuluyor olması gerekmektedir. Eksikliklerin giderilmesi için ayrıca alınan ek derslerden herhangi bir ücret talep edilmemesi gerekmektedir. TAB Eğitim kurumlarında öğrencilere sunulan bolca ücretsiz kaynak bulunmaktadır.

-Velilerle bilgilerin paylaşılıyor olması gerekir.

Öğrencinin sınav başarılarını, devamsızlık durumunu, deneme sınavı sonuçlarını velilerle paylaşan ve bunun için bir bilgi sistemi kullanan dershaneler tercih edilmelidir.

– Birçok yayının kaynağını kullanan dershaneler tercih edilmelidir.

Farklı kaynaklar ve yeni nesil soru tarzlarını kullanan dershanelerin tercih edilmesi öğrencinin anlama ve yorumlama yeteneğinin gelişmesinde yardımcı olacaktır.

Dershane seçimi yaparken şu yazımıza da göz atmanızı öneririz. https://tabegitim.com/dershane-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler/