Dershanelerin eğitim sistemimizdeki yeri yaklaşık 50 yıllık bir süreci kapsamaktadır. Dershaneler örgün eğitimin yanında öğrencilerin derslerine bir takviye olarak kurulmuşlardır. Öğrencilerin okul sisteminde yetersiz öğrenim görmesi bu özel derslere olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Dershaneciliğin gelişimiyle birlikte ilerleyen zamanlarda dershaneler sınava hazırlığın amaçlandığı kurumlar olarak yerlerini almışlardır.

Dershane Nedir?

Bireyler ilgi ve ihtiyaçlarına göre hayata yani geleceğe hazırlanmaktadırlar. Bu sebeple eğitim olanakları sürekli olarak yenilenmekte ve artış göstermektedir. Eğitim ve öğretim hayatının her kademesinde öğrenciler desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu desteği sağlayan donatıcı kurumların başında dershaneler gelmektedir. Gölge eğitim olarak da adlandırılan dershaneler; okul eğitimi dışında öğrencilerin eksik öğrenmelerini gidermede ve daha donanımlı hale gelmelerinde etkin rol oynamaktadırlar.

Dershanelerin eğitim sistemindeki yeri uzun yıllar tartışma konusu olmaktan kendini alıkoyamamıştır. Üniversiteye olan talebin artması ile birlikte bu sürece hazırlanma sürecinin ortaokula kadar inmesi dershanelere olan ihtiyacı arttırmıştır. Özellikle birçok veli ve öğrenci üniversiteyi kazanmak için dershaneye gitmenin şart olduğunu düşünmektedirler. Bunun için her anne – baba çocuklarının geleceği için maddi durumlarını bir tarafa bırakarak çocuklarını en iyi dershaneye göndermek istemektedirler.

Dershaneye Gitmek Şart Mıdır?

Dershanenin gerekliliği konusu kişiden kişiye değişebilir. Bazı kimseler dershaneye gitmenin gereksiz olduğunu savunmaktadır. Ancak çoğu öğrenci dershane sayesinde başarılı olmakta ve hedeflerine ulaşmaktadır. Dershanelerin öğrencilerin başarısına sağladığı faydalar azımsanamayacak kadar çoktur.  Bunlara değinmek gerekirse;

 • Dershaneler örgün eğitimdeki yetersiz öğrenmelerin giderilmesinde, anlaşılmayan derslerin anlaşılmasında etkilidir.
 • Öğrenilen konuların gerçekten öğrenilip öğrenilmediğini kontrol etmek amaçlı testlerin yapılması ve sonrasında çözümlerinin yapılması
 • Zaman konusunda sıkıntı olmadığından öğrenci ile birebir eğitimlerin yapılması
 • Öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitim vermek

Bunun gibi birçok fayda sıralanabilir.

Bunu biliyor muydunuz? Batıkent Çakırlar’da TAB Koleji Anadolu Lisesi de var.

Dershane Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hayallerinizdeki üniversiteye kavuşmanıza yardımcı olacak ve başarının anahtarını sizlere teslim edecek olan iyi seçilmiş bir dershanedir. Peki dershane seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? Şimdi bunları cevaplayalım:

 • Dershanenin konu eksiklerini tamamlama veya soru çözme gibi ihtiyaçlara yönelik birebir etüt imkanlarının olup olmaması önemli bir konudur.
 • Dershanenin dönem içerisinde vermiş olduğu kaynakların yeterli olması ve kaynakların kaliteli yayınlardan oluşması da dikkat edilmesi gereken hususlardır. Ayrıca öğretmenlerin piyasada sunulan kaynaklara hakim olması gerekir. Öğrenci ek kaynak tavsiyesi istediğinden öğrencinin seviyesine uygun kaynakları öğrenciye söyleyebilmelidir.
 • Seçmeyi düşündüğünüz dershanenin deneme sınavlarını hangi sıklıkla yaptığını sormalısınız. Yapılan denemelerin Türkiye genelinde yapılması öğrencinin başarı sıralamasını görmesi açısından önemlidir. Dershaneyi seçmeden önce kuruma bununla ilgili her detayı sormanız önem arz ediyor.
 • Her öğrencinin öğrenim düzeyi birbirinden farklı olduğu için kalabalık sınıflarda zaman sıkıntısı olacağından öğrenciyle birebir ilgilenmek mümkün olmuyor. Dershanelerde uzman öğretmenler tarafından öğrenci yakından tanınır ve öğrenciye uygun yöntem ve teknikler kullanılarak eğitim verilir. Temeli zayıf öğrenci dahi bu özel ilgi ve alaka ile seviyesine uygun kaldığı yerden eğitimine devam edebilir.
 • Bir diğer önemli konu ise sınıflardaki öğrenci sayısıdır. Son zamanlarda az öğrenci ile oluşturulan sınıflarda başarının daha çok arttığı görülmüştür. Butik eğitim dediğimiz öğretmen sayısının öğrenci sayısına göre daha fazla olduğu kurumlarda öğrenci başarısı daha yüksektir.
 • Seçeceğiniz eğitim kurumunun konumu evinize veya okulunuza yakın olması önemlidir. Çünkü ulaşım imkanı kolay ve mesafe olarak da yakın olan dershane öğrencinin işini kolaylaştıracaktır. Öğrenci zamanının büyük çoğunluğunu yollarda geçirmek zorunda kalmaz.
 • Dershane seçerken seçtiğiniz dershanenin eğitim kalitesi hakkından kurumdan detaylı bilgilendirme istemelisiniz. Eğitim kalitesi başarıyı getiren en önemli faktörlerin başında gelir.
 • Bir dershanenin en iyisi olduğuna emin olmak istiyorsanız o dershaneden daha önce hizmet almış veliler ve öğrencilerle iletişime geçin. Çünkü kurumdaki eğitimin kalitesini, bireysel ilgiyi, verilen sözlerin ne kadar tutulduğunu en iyi mezun öğrenciler bilebilirler.

Batıkent’te Dershane Önerisi (Tavsiyesi)

Üniversite sınavına hazırlık sürecinde öğrencinin hem zihninin hem de bedeninin hazırlıklı olması gerekmektedir. Bu sebeple sınava hazırlanırken öğrenciye alanında tecrübeli ve uzman kişiler tarafından destek verilmelidir. TAB Eğitim Kurumları Batıkent şubesi, öğrencinin ve ailenin beklentilerine en kaliteli şekilde karşılık verir. Batıkent’te dershane önerisi denildiğinde akla ilk gelecek dershane TAB Eğitim Kurumlarıdır.

Dershaneler öğrencinin sınava en iyi şekilde hazırlanmasını ve süreci en iyi şekilde tamamlamasını sağlayan kurumlardır. Bundan dolayı bir dershanenin rehberlik hizmeti ne kadar iyiyse o dershanenin başarısı da o ölçüde iyi olacaktır. Periyodik rehberlik hizmeti sayesinde öğrenci yoğun tempolu süreci en az stresle atlatır. TAB Eğitim Kurumlarında öğrenci rehberlik hizmeti kapsamında birebir görüşmelere çağırılır. Öğrenci bu süreçte yüksek kaygı, yoğun stres yaşayacağından muhakkak uzman görüşünde destek almalıdır.

Kurumumuz butik dershane şeklinde hizmet vermektedir. Bireysel eğitimin önemini vurgulayan kurumumuz her öğrencinin öğrenim düzeyine uygun eğitim vermektedir. Günümüzde butik dershane adı altında çok fazla kurum vardır. Ancak hangisinin sizler için en doğru karar olacağını belirlemek kolay değildir. İnsanların genelinde en pahalı eğitim kurumunun en kaliteli hizmeti verildiği düşünülmektedir. Bu algı yanlış tercihler yapmanıza sebep olmasın. TAB Eğitim Kurumları öğrenci odaklı hizmet vermektedir.

TAB Eğitim Kurumları ticari menfaatlerinin önüne öğrenci başarısını koymaktadır. Bu sebeple kurum olarak öğrenci odaklı yaklaşımı kendimize temel hedef edindik. Öğrenci için bu süreçte pratik öğrenme yöntemleri, hafıza güçlendirme teknikleri gibi birçok teknikleri öğrenmesini sağlıyoruz.

Batıkent’te Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Dershane fiyatları talep edilen hizmet ve sunulan hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Ebeveynler çocuklarının eğitim planlamasını her şeyden daha üstün tutarlar. Peki, bu eğitimin maddi karşılığı tam olarak nedir? Batıkent dershane fiyatları son derece makul, her bütçeye uygun olacak şekildedir. Batıkent’te dershane fiyatları ortalama 9.000 – 25.000 TL arasındadır. Öğrenciler ek ders ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik dershaneleri tercih ederler. Kaliteli eğitimin verildiği, uygun şartlarda destek sağlanılan TAB Eğitim Kurumlarının fiyatları da oldukça bütçe dostudur.

Biliyoruz ki çoğu anne baba dershane araştırması yaparken fiyatlara çok takılmaz. Çünkü çocuklarının eğitimleri konusunda oldukça hassas davranırlar. Batıkent dershane fiyatları ne olursa olsun anne ve babalar çocukları için bunu karşılamaktadırlar. TAB Eğitim Kurumu olarak bizler bu konuda aileleri çok zorlamıyoruz. Vermiş olduğumuz eğitim hizmeti hem kaliteli hem de oldukça uygun fiyatlı olmaktadır.

TAB Eğitim kurumları olarak uzman öğretmen kadromuz, kaliteli yayın ve eğitim faaliyetlerimiz doğrultusunda fiyatlarımız belirlenmektedir. ‘’Kalite arttıkça fiyatta artar.’’ düşüncesinin tam tersine hizmet vermekteyiz. TAB Eğitim Kurumu fiyatları içerisinde kaliteli yayın, kaynak, öğretmen kısacası eğitim süreci dahildir. Kurumumuz uygun fiyatla kalite standartlarının üzerinde hizmet vermekten gurur duymaktadır. Siz de Batıkent Dershane Fiyatları arasında en ekonomik fiyatlardan yararlanmak isterseniz kurumumuza başvurabilirsiniz.

Batıkent’te En Çok Tercih Edilen Dershane Hangisi?

Batıkent’te en çok tercih edilen dershaneler içerisinde TAB Eğitim Kurumu önde gelmektedir. Kurumumuzda yıllarını eğitime vermiş, işini aşkla yapan eğitmen kadromuz hizmet vermektedir. Eğitimcilerimiz dinamik ve enerjik olduğu için sürekli yenilenen eğitim sistemine kolayca ayak uydurmaktadırlar.

Ankara'nın En İyi Dershanesi

Ankara’nın En İyi Dershanesi | Batıkent’te En Çok Tavsiye Edilen Dershane

Batıkent bölgesinde akla ilk gelen dershaneler sıralandığında 1’nci sıralamada TAB Eğitim dershanesi gelmektedir. Bunun nedenini aşağıdaki linkte bahsettik.

Batıkent, Yenimahalle ilçesinin semti olup bölgede birçok dershane bulunmaktadır. Dershaneler genellikle butik dershane şeklindedir. Ortalama öğrenci sayıları 150-500 arasındadır.

Batıkent’te dershane araştırırken size 2 önerimiz var! Dershane ile ilgili detaylı bilgi almak için mutlaka;

 • Velilere sorun
 • Dershane öğrencilerine sorun

Dershane ile ilgili en iyi bilgiyi almış olursunuz.

Batıkent Mesa tarafında bulunan TAB Eğitim dershanesi genellikle bu bölgede çok tercih edilen bir kurumdur.

Batıkent’te TAB Eğitim dershanesi neden çok başarılı bir kurum? Öğrenmek için hemen tıklayın.

TAB Eğitim Kurumu olarak öğrencilerimizin aileleri ile devamlı iletişim içerisindeyiz. Vermiş olduğumuz eğitim ile öğrencilere sürekli ve tam öğrenme sağlamaktayız. TAB Eğitim Kurumları olarak her öğrenciye özel programlar hazırlıyoruz. Sınıflarda ki öğrenci sayısı az olduğundan uygulamış olduğumuz öğretim yöntem ve teknikleri çeşitlilik göstermektedir.

Batıkent’in en çok tercih edilen dershanelerinden biri olan TAB Eğitim Kurumlarında düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır.  Böylelikle öğrenciler gelişim seyirlerini takip etme fırsatı yakalamış olurlar. Öğrencileri ezbere öğrenmeden uzak, sorgulayan ve araştıran bireyler olarak yetiştiriyoruz. Kurumumuzda öğrencileri sadece sınava hazırlamıyoruz. Onların bu süreçte ki her türlü ilgi ve ihtiyacına yönelik çalışıyoruz. Öğrencileri düzenli olarak motivasyon arttırmaya yönelik görüşmelerle, verimli ders çalışma programları gibi programlarla destekliyoruz.

TAB Eğitim Kurumu olarak sunduğumuz eğitim; öğrencilerimizin başarıya ulaşması için her türlü donanıma sahiptir. Öğrencilerimizin başarısını kendi başarımız olarak gördüğümüzden yaptığımız işi aşkla yapıyoruz. Bizim kurumumuzun en büyük avantajı butik dershane olmamız sebebiyle öğrenci sayımızın az ve nitelikli olmasıdır. Ayrıca öğretmenlerimiz hiçbir zaman öğrencilere hazır bilgi sunmazlar. Öğrencilerin dershanede kaliteli vakit geçirmesine ve kaliteli eğitim almalarına özen göstermektedir. Batıkent’in en iyi eğitimini veren TAB Eğitim Kurumları sizler için her sene kendini yenilemeye devam etmektedir. Sizler de bu avantajdan faydalanmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

TAB Eğitim Nerede?2022-02-12T21:04:47+00:00

TAB Eğitim, Yenimahalle’nin Batıkent semtinde Mesa Çarşısı karşısında yer almaktadır. Adres bilgisi için burayı tıklayınız.

TAB Eğitim’de Sınıflar Kaç Kişilik?2022-02-12T21:04:22+00:00

Sınıflarımız 9+1 ve 15+1 kişiliktir.

TAB Eğitim Dershanesi Nerelere Yakın?2022-02-12T21:09:34+00:00

TAB Eğitim aşağıdaki konumlara yakın mesafededir.

Batıkent MESA Metrosuna 600 metre
Yenimahalle Devlet Hastanesine 200 metre
Selçuklu Anadolu Lisesi’ne 500 metre
Nermin Çekiç Anadolu Lisesi’ne 200 metre

TAB Eğitim’e Hangi Ulaşım Araçları ile Gidilir?2022-02-12T21:10:36+00:00

Ostim-Sincan dolmuşları
Ostim-Eryaman dolmuşları
Ostim-Etimesgut dolmuşları
Mesa dolmuşları
297 Kızılay Özel Halk Otobüsleri
220-221 Mamak Özel Halk Otobüsleri

TAB Eğitim dershanesinin önünden geçer.

2022-02-12T21:20:00+00:0012 Şubat 2022|Dershane|0 Yorum

Bu yazıyı sosyal platformlarda paylaşın!

Bu Yazıya Yorumunu Yaz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Go to Top