TAB Eğitim Kurumları Batıkent bölgesinde ençok tercih edilen kurs merkezi. Yıllardır zirvede olmamız bir tesadüf değil. İlmek ilmek çok çalıştık. Öğrencilerimizi en güzel okullarda, üniversitelerde görmek bizim önceliğimiz oldu. Biz bunun için çalıştık, didindik. Hala da aynı şekilde daha da iyisini nasıl yapabiliriz diye sürekli kendimizi geliştiriyoruz, araştırıyoruz, uygun bulduklarımızı uygulamaya koyuyoruz.

TAB Eğitim ile sınavlara en iyi şekilde hazırlanın. Biz Çok İddialıyız.

Öğrencilerden kimisi ilk kez, kimisi ikinci kez, kimisi de üçüncü kez üniversite sınavına hazırlanıyor. Biz öğretmenler olarak ya da TAB Eğitim Kurumu rehberlik servisi olarak; yaklaşık 5-6 bininci defadır üniversiteye hazırlanışımız. Yani güçlü bir istatistik, güçlü bir hafıza ve 5-6 bin defadır üniversiteye hazırlanmanın verdiği tecrübe ile yıllardır üniversite hazırlık öğrencisinin ve ailesinin başına gelebilecek her şeyi biliyoruz. Böyle olduğu zaman da Eylül ayı itibari ile öğrencilerimizin kaydını tamamladıktan sonra öğrencilerimize ve velilerimize bir an önce başlarına gelebilecek olayları ve bu olaylar karşısında yapılması gerekenleri senenin ilk haftasında veli toplantıları (ya yüz yüze ya da online toplantılar şeklinde) öğrencilere ve velilere birlikte aktarıyoruz.

“Tecrübe nedir? ya da geçmişten ders almak, tarihin tekerrür etmemesi ne demektir? “işte biz daha önce bunları çok yaşadığımız için, bu soruların cevaplarına da oldukça hakimiz. Bunları yaşamadan önce öğrencilerin ve velilerin bunları bilmelerini sağlıyoruz.

Zoom toplantılarında- veli toplantılarında- veli seminerlerinde biz tecrübelerimizi sizlere aktarıyoruz. Mesela birinci toplantımızın gündemi 40 dakika sürüyor. “Dershaneden en iyi şekilde faydalanmanın yolları” hakkında… Yani yıllardır öğrenciler dershaneye yazılırlar ve burada yaşantı sürdürülürken bir takım hatalar yaparlar. Hataları daha önceden yapanların başlarına gelenleri, hata yapılmadan önce veli ve öğrenci ile paylaşıyoruz. “Dershaneden en iyi şekilde faydalanmanın yolları” mesela devamsızlık yapmak okuldaki kadar basit bir şey değildir; derse geç kalmak basit bir şey değildir; deneme sınavına girmek basit bir şey değildir gibi öğrencinin veya velinin yapacağı hatalar… Mesela ilginç bir örnek sunalım: mesela bir akrabanızın düğünü olduğu zaman okula gitmediğinde hiçbir sıkıntı olmadığını düşünürsünüz. Ancak dershanedeki eğitim dört yıllık eğitimin sıkıştırılmış bir hali olduğu için, bu işin özünün de özü olduğu için; dershanedeki bir günlük devamsızlık, okuldaki 15 günlük devamsızlığa bedeldir. Bu nedenle devamsızlık yapmayın.

İkincisi öğrenci ve veli hataları toplantısı-semineri… Üniversite hazırlıkta öğrenci ve velinin yıllardır yaptıkları hataları öğrenci ve veliyle paylaşıyoruz. Onların tarih tekerrür etmesin, aynı yanlışları yapıp aynı sonuçları almasınlar diye her iki tarafın aydınlanmasını sağlıyoruz. Mesela genel görüntü şudur: anne baba der ki: “ kalk git ders çalış”, öğrenci de ona karşılık verir, tartışır. Dediğimiz gibi 5-6 bin defadır üniversiteye hazırlanan insanlar olarak, insanların evinde neler yaşadığını bildiğimiz için, onları önceden aydınlatıyoruz. Öğrenci ve veli hataları 40 dakikalık bir seminerdir. Ev hayatının kılcallarına kadar inilir ve şimdiye kadar katılan-dinleyen herkes %100’ e yakın memnuniyet duymuştur.

Bir başka seminerimizde hafıza ve zekâ işlenir. Çünkü öğrenci üniversiteye hazırlanıyorsa; bir askerin üniforması, postalları, silahları önemliyse; öğrenci için de hafıza ve zekâsı önemlidir. En önemli silahları bunlardır. Bu seminer de 40 dakika civarı sürer. Hafızaya zarar veren faktörler, hafızayı geliştirme yolları, zekaya zarar veren faktörler, zekayı geliştirme yollarını anlatırız. Diğer türlü hafıza ve zekasına önem vermemiş öğrenci boşuna uğraşıyor demektir. Konu uzundur ve vurucu bir cümle söylemek gerekirse; eğitim bir torba doldurma gayretidir. Torba hafıza demektir. Torbada delikler olursa siz üstten atarsınız alttan düşer. Bu nedenle boşa uğraşırsınız. Bir öğrenci hafıza ve zekasını önemsemeden eğitim yapmaya çalışıyorsa, beyhude bir gayret içerisindedir. Bu nedenle seminerlerimizin tamamının içi dolu konulardır.

Başarıya götüren ders çalışma programı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Hemen tıklayın!

Başka bir seminer konumuz ders çalışma teknikleri ve ders çalışmayla ilgili yapılan yanlışlar. Seminer bitiminde öğrenci neleri yaparsa doğru neleri yaparsa yanlış, veli öğrencisinde neleri gözlemliyorsa doğru neleri gözlemliyorsa yanlış mantığında; tamamen bilgilenmiş olur. Öğrencisini teraziye vururken nerden tartacağını bilir. Mesela buradan da hayati bir örnek: Öğrenci kitap okur ve veli der ki “durup durup bu sene mi kitap okumaya karar verdin, git ders çalış” bu yanlıştır. Kitap okumak üniversite hazırlığın %60-70 idir. Öğrenci odasına cep telefonuyla gider, ders çalışırken yanında cep telefonu olmamalıdır. Öğrenci 20 dakikada bir mola verirse bu da yanlıştır. Genel hatlarıyla bu konuların işlendiği bir seminerdir. Seminer bitiminde öğrenci ve veli tamamen hazır hale gelir.

Verimli ders nasıl çalışılır? İşte size 12 altın kural! Hemen tıkla!

Başka bir seminerde kitap okumanın önemi anlatılır. Toplumdaki klasik anlayışlar: “kitap okumak paragraf sorularına yardımcı olur, üniversite hazırlık yılında kitap okumamalıyız, kitap okuyacağına paragraf çöz” şeklinde… Bunlarla ilgili 40 dakikalık bir seminer. Üniversite hazırlığın %60-70’ i kitap okumak olduğu için çok hayati ve etkili sonuçlar doğurur.

Üniversite hazırlığın önemli bir parçası olan deneme sınavları ve deneme sınavlarından en iyi şekilde faydalanmak konusunda 40 dakikalık bir seminerimiz daha vardır. Öğrenci ve velilerimiz birlikte katılırlar. Deneme sınavı öncesi yapılması gerekenler ve yapılan yanlışlar, deneme sınavı anında yapılması gerekenler ve yapılan yanlışlar, deneme sınavından sonra yapılması gerekenler ve yapılan yanlışlar şeklinde başlıklar işlenir. Hayati ve önemlidir çünkü tüm çalışılanların göstergesi deneme sınavıdır. Deneme sınavında yanlış hamle yapıldığında nasıl sonuçlar doğabileceğine değinilir. 40 dakikalık bir seminerdir. Mesela deneme sınavında başarı elde etme yollarından birisi sıfır düşüncedir.

Bizi sizlere en iyi tanımlayacak olanlar velilerimiz ve öğrencilerimizdir. Bizi velilerimize ve öğrencilerimize sorun!. Lise ve üniversiteye hazırlık kurslarında Batıkent’te ençok tavsiye edilen kurs merkezimizi mutlaka ziyaret edin. 

TAB Eğitim Batıkent Dershane Başarısı

TAB Eğitim Batıkent’te En Başarılı Dershane