Ülkenin dört bir yanındaki ebeveynler çocuklarını okula gönderiyor. İster ilk kez ister on beşinci kez olsun, çocuğunuzu okula hazırlama süreci göz korkutucu olabilir.

Meşgul olduğunuzu biliyoruz, bu nedenle öğrenci velileri için en iyi kitap önerilerimizi bir araya getirdik. Ev ödevlerine yardımcı olmaktan çocuğunuzu düzenli tutmaya kadar, bu kitaplar okul yılını en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacak.

TAB Eğitim kurumları olarak sizlere çok güzel kitap önerileri hazırladık.

VELİ AKADEMİSİ KİTAP ÖNERİSİ – Önerdiğimiz kitapları görmek için hemen tıklayın!

Bir göz atın ve ne düşündüğünüzü bu yazının yorumlar bölümünden bize bildirin!

Öğrenci Velileri için Kitap Tavsiyesi, Önerisi

Öğrenci Velileri için Kitap Tavsiyesi [Önerisi]

Öğrenci Velileri için Kitap Tavsiyelerine Giriş

Eğer bir öğrenci velisiyseniz, ev ödevleri, sınavlar ve ders dışı aktiviteler arasında hokkabazlık yapmanın zor olabileceğini bilirsiniz. Alabileceğiniz her türlü yardıma ihtiyacınız var ve işte bu noktada kitaplar devreye giriyor.

Özellikle öğrenci velileri için bir kitap önerileri listesi hazırladık. Bu kitaplar, zaman yönetiminden ders çalışmaya ve standart testlere kadar her konuda tavsiyeler, stratejiler ve taktikler sunuyor.

İster stresinizi azaltmanın ister çocuğunuzun okulda başarılı olmasına yardımcı olmanın bir yolunu arıyor olun, bu kitaplar paha biçilmez araçlar olacaktır.

Çocuğunuzun Okul Topluluğuna Daha Fazla Dahil Olma Üzerine Kitaplar

Çocuğunuzun okulla daha fazla ilgilenmesini mi istiyorsunuz? Birçok ebeveyn aynı şekilde hissediyor. Peki onları nasıl daha ilgili hale getirebilirsiniz?

Başlamak için harika bir yol, onlara bu konuda bir kitap vermektir. Çocuğunuzun bir okul topluluğunun parçası olmanın önemini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağını anlamasına yardımcı olabilecek pek çok harika kitap var. İşte bizim favorilerimizden birkaçı:

1. İçimdeki Lider: Dünyanın Dört Bir Yanında Okullar ve Ebeveynler Büyüklüğe Nasıl İlham Veriyor, Stephen R. Covey

2. Dahil Olun! Ebeveyn-Okul Ortaklıkları için Etkinlikler ve Fikirler, yazan Maureen Healy

3. Müdürün Yeni Giysileri, Stephanie Harvey ve Gillian Shields

4. Burası Sizin Okulunuz, Katılın!, Lynley Dodd

5. The Big Book of School Parenting Tips, Ann Pleshette Murphy

Eğitim Sistemini Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olacak Kitaplar

Çocuklarınızın eğitimi söz konusu olduğunda vermeniz gereken pek çok önemli karar var. Ama endişelenmeyin, size yardımcı olmak için buradayız. Bu kitaplar, Türk eğitim sistemini ve bir ebeveyn olarak bu sistemde nasıl yol alabileceğinizi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Özlem Aslan’ın “Bir Çocuğun Eğitimi” kitabı başlamak için harika bir yer. Okul öncesinden üniversiteye kadar her şeyi kapsıyor ve yol boyunca ebeveynler için yararlı ipuçları içeriyor. Eğer daha spesifik bir şeyler arıyorsanız, Yıldız Öner’in “Liseye Hazırlık” kitabı çocuğunuzu liseye hazırlamak için harika bir rehber. Ve son olarak, Hüseyin Kocagöz’ün “Üniversiteye Hazırlık” kitabı, üniversiteye gidecek öğrencilerin ebeveynleri için vazgeçilmez bir okuma kitabıdır.

Bu kitaplar, Türk eğitim sisteminin nasıl işlediğini anlamanıza yardımcı olacak ve çocuklarınız için en iyi kararları vermeniz için gereken araçları sağlayacaktır.

Öğrenci Velilerinin Duygusal Sağlığını Destekleyecek Kitaplar

Öğrencilerinizin duygusal sağlığını desteklemek için birçok farklı kaynaktan yararlanabilirsiniz, ancak bazen de güzel bir kitap okumanın etkisiyle her şeyi daha iyi hissedebilirsiniz. Aşağıdaki kitaplar, öğrencilerinizin duygusal sağlığını desteklemede size yardımcı olabilir:

Geliştiren Anne Baba, Doğan Cüceloğlu

– Bilinçli Ebeveyn: Kendimizi Dönüştürmek, Çocuklarımızı Güçlendirmek, yazan Shefali Tsabary

– How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk, Adele Faber ve Elaine Mazlish

– Rekabetsiz Kardeşler: Çocuklarınızın Birlikte Yaşamasına Nasıl Yardımcı Olursunuz, Böylece Siz de Yaşayabilirsiniz, Adele Faber ve Elaine Mazlish

Bu kitaplar sadece öğrencilerinizi değil, aynı zamanda sizi de daha iyi anlamanıza ve onlarla iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

İyi Çalışma Alışkanlıkları ve Zaman Yönetimi Oluşturmaya Yardımcı Olacak Kitaplar

Yani, aradığınız her şeyi bir yerde toplayacağız. Aşağıdaki kitaplar, çocuğunuzun iyi bir öğrenci olmasına yardımcı olmakta ve onların daha iyi zaman yönetim becerileri kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

– Erteleme Denklemi: Neden Yapıyorsunuz, Şimdi Ne Yapmalısınız (2011) – Piers Steel

– Derin Çalışma: Dikkatin Dağıldığı Bir Dünyada Odaklanmış Başarı İçin Kurallar (2016) – Cal Newport

– Şimdi Alışkanlığı: Ertelemenin Üstesinden Gelmek ve Suçluluk Duymadan Oynamanın Keyfini Çıkarmak için Stratejik Bir Program (2007) – Neil Fiore

Sonsöz

Çocuklarınız için doğru kitapları bulmak söz konusu olduğunda nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Ama endişelenmeyin, biz sizi koruyoruz. İşte öğrenciler ve ebeveynleri için en iyi kitap önerilerimiz.