Batıkent’te dershane arayan veliler için önerilecek birçok dershane vardır. Bu durum kişilerde kafa karışıklığına sebebiyet vermektedir. Dershane arayış sürecine girdiyseniz, doğru yerdesiniz. Dershane ararken çoğu kişinin isteği hem uygun fiyatlı olması hem de başarı düzeyinin yüksek olmasıdır.

TAB Eğitim Dershanesini Tercih Etmek için Sebepler

Batıkent bölgesinde dershane arayan veliler için önereceğimiz TAB eğitim kurumları ön sırada yer alır. TAB eğitim kurumlarını seçmenizi sağlayan sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Batıkent en iyi 10 dershane sıralamasında ilk sırada olan dershane sizce hangisi? Öğrenmek istiyor musunuz? O halde hemen tıkla, öğren!

Batıkent’te Dershane Arayan Veliler İçin Öneriler

Batıkent’te Dershane Arayan Veliler İçin Öneriler

Ulaşım Kolaylığı

Ulaşım kolaylığı, eğitim kurumlarının can noktasıdır. Dershane, öğrencinin evine, okuluna yakınlığı önemlidir. Bu süreçte ulaşım kolaylığı da önemlidir. Ulaşım kolaylığı, tek vesait ile gidebileceği şekilde olduğu zaman daha hızlı olacaktır.  Ankara’nın hemen hemen her bölgesinden, eğitim kurumumuza dolmuş, otobüs vardır. Kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

TAB Eğitim Kurumuna nasıl giderim? Sorusunu duyar gibiyiz.

 • Domuşlar (Ostim-Sincan, Ostim-Eryaman, Ostim-Etimesgut ve Mesa)
 • 297 numaralı Kızılay Özel Halk Otobüsleri
 • 220-221 numaralı Mamak Özel Halk Otobüsleri

TAB Eğitim dershanesinin önünden geçer.

Bunu biliyor muydunuz? Batıkent’te En İyi 10 Dershane arasında TAB Eğitim 1’nci sırada tercih ediliyor? Neden mi? Hemen tıklayın.

Çevresel Faktörler

TAB Eğitim aşağıdaki konumlara yakın mesafededir. Bu bölgelere yakın olması seçim sürecinde kolaylık sağlayacaktır. Okula giden öğrenciler için okuluna yakınlığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

TAB Eğitim Dershanesi bazı konumlara yakın mesafede yer almaktadır.

 • Batıkent MESA Metrosu: 600 metre
 • Yenimahalle Devlet Hastanesi: 200 metre
 • Selçuklu Anadolu Lisesi: 500 metre
 • Nermin Çekiç Anadolu Lisesi: 200 metre

Eğitim Kalitesinin Üst Düzeyde Olması

Eğitim kalitesinin üst düzeyde olması dershane seçimlerinde en önemli durumdur. Her eğitim kurumunun farklı çalışma sistemi vardır. TAB eğitim kurumları olarak, yılda 40 bin soru çözümü ile çözülmedik soru bırakmıyoruz.

Öğrencilerimiz, kendi çocuklarımız gibidir. Her biriyle tek tek ilgileniyoruz. Sık sık deneme sınavları ile onların eksikliklerini tespit ediyor, sonrasında telafi derslerimizle tamamlıyoruz.

Eğitim Kadrosunun Alanında Uzman Olması

Eğitim kadrosunun alanında uzman olması, dershanelerde en önemli konudur. Bu aşamada dershane özenle seçilmelidir. Kurumumuz bünyesinde 21 sene dershane deneyimi olan öğretmenlerimiz bulunur.

Her biri alanında uzman öğretmenler ile süreci daha iyi bir şekilde yönetebiliyoruz.

Velilerle Olan İletişimin Önemi

Velilerle olan iletişimin önemi büyüktür. Öğrencinin akademik başarısı ve ilerleyişi hakkında bilgi verilmesi gerekir. Bu sayede öğrenci yakından takip edilerek, el birliğiyle çözüme kavuşturulur.

EYOTEK bilgi sistemi kullanılır. Ödevler, sınav sonuçları ve günlük işlenen konular hakkında bilgi verilir. Bu sistem sayesinde, iletişim kopukluğu yaşanmadan öğrenci hakkında her bilgi anlık olarak iletilmektedir.

Butik Sınıflı Derslikler

Butik sınıflı derslikler, eğitim kurumlarının gözde konusudur. Bu sınıflarda birebir özel eğitim ders verilmektedir. Bu durum sınav senesi olan öğrenciler için oldukça önemli detaydır.

Butik sınıflı derslikler, 10 kişiden az sınıflı dersliklerdir. Birebir ders çalışma imkânı veren bu sınıflarda, eğitim daha verimli geçmektedir.

Özellikle, sınav senesi olan öğrencilerde bu sınıflar sıklıkla tercih sebebi olmaktadır.

Koçluk Sisteminin Olması

Koçluk sisteminin olması eğitim kurumlarında en önemli unsurdur. Koçluk sistemi birebir öğrenciyle yönetilen bir sistemdir. Öğrencileri zaman zaman motive edici etkinlikler yaptırırken, verimli ders çalışma, test çözme gibi konularda da seminerler verilmektedir.

Sınavlar için Dershaneye Göndermek Gerekir mi?

Sınav için dershaneye göndermek gerekir mi? Soruları sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Dershane, sistematik olarak işleyen bir eğitim kurumudur. Sınav sistemini bilen ve öğrencileri ne şekilde yönlendirmesi gerektiği konusunda bilgi veren bir kurumdur.

Sınav senesi olan öğrencilerin dershaneye gitmesi önerilir. Farklı kalıplarda soru çözen ve özel ders niteliğinde ilerleyen kurumlardır. Böylelikle başarı seviyesini en üst düzeye çıkartır.

Dershanemiz bünyesinde sınav sistemine uygun sorular çözülmektedir. Bu sayede öğrenciler her tip soruya hakimdir.

Dershane seçerken nelere dikkat edilmeli? Ayrıntılı olarak anlattık. Merak ediyorsan hemen tıkla!

Dershanenin Öğrenciye Faydaları

Dershanenin öğrenciye birçok faydası vardır. Dershane olmadan da sınavı kazanmak mümkündür. Ama dershane ile daha verimli ve planlı çalışmak mümkündür. Öğrenciye sunduğu faydalar şu şekildedir:

 • Sınav kaygısı en az seviyeye indirilir,
 • Planlı ve düzenli ders çalışma olanağı sunar,
 • Hızlı soru çözme tekniklerini öğrenirler,
 • Anlaşılmayan konular için özel ders talebinde bulunabilmek,
 • Zaman yönetimini yapabilme,
 • Farklı soru kalıplarına alışkın,
 • Okuldaki başarısını da olumlu yönde etkilemektedir.

TAB Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimizin başarılı olmaları bizim için önemlidir. Öğrencilerimizin başarılarıyla büyüyor, onların başarılarıyla mutlu oluyoruz. Çünkü biz işimizi çok ama çok seviyoruz.